Ludowy Klub Sportowy Głogovia - strona oficjalna

Strona klubowa
 • Wyniki ostatniej kolejki:
 • LKS Pisarowce - Ekoball Sanok 2:2
 • Piast Tuczempy - Głogovia Głogów Małopolski 3:0
 • Sokół Sieniawa - Sokół Nisko 3:2
 • Unia Nowa Sarzyna - Wisłok Dębica 2:6
 • KS Wiązownica - Izolator Boguchwała 4:2
 • Rzemieślnik Pilzno - Polonia Przemyśl 7:1
 • Błękitni Ropczyce - Cosmos Nowotaniec
 • Granica Stubno - Wisłok Strzyżów 0:1
 • Igloopol Dębica - Wisłok Wiśniowa 1:1
 •        

Łączy Nas Piłka

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 358, wczoraj: 617
ogółem: 1 191 562

statystyki szczegółowe

Historia siatkówka

HISTORIA

sekcji piłki siatkowej LKS GŁOGOVIA Głogów Małopolski

   
         
Głogów Małopolski usytuowany  w pobliżu aglomeracji rzeszowskiej, będący jakby jego przedmieściem, intensywnie się rozwija,  powstają nowe osiedla mieszkaniowe, podejmowanych jest szereg inwestycji infrastrukturalnych. W mieście i gminie promuje się również sport.  Stąd  też  powstała idea poszerzenia działalności sportowej LKS Głogovia  i  utworzenia nowej sekcji  / siatkówki /  -  wychodząc naprzeciw zainteresowaniu młodzieży i miejscowej społeczności tą dyscypliną sportu.  I tak w grudniu 2009 r. zarząd klubu podjął decyzję o zorganizowaniu męskiej sekcji piłki siatkowej.
          
Pierwszy nabór zawodników odbył się  w  dniu 19.XII.2009 r. na amatorskim  turnieju piłki siatkowej  w  hali Zespołu Szkół w Głogowie Młp.. Opiekunem  i  trenerem zespołu został  Zbigniew Piekarz. Zespół podjął regularne treningi, grając jednocześnie  w różnych amatorskich turniejach i sparingach. W podkarpackiej amatorskiej lidze siatkówki  PLAS w swojej klasie rozgrywkowej zajął drugie miejsce, a najlepszym zawodnikiem ligii uznany został atakujący Głogovii Damian Cudo. W tym okresie tj. do czerwca 2010 r. w zajęciach nieregularnie uczestniczyła ok. 20 osobowa grupa miejscowej młodzieży, z której wyselekcjonowano 8 zawodników posiadających  predyspozycje do dalszego trenowania siatkówki i wykazujących zainteresowanie dalszym  jej  uprawianiem. Jednocześnie do zespołu pozyskano  kilku nowych, doświadczonych zawodników ze stażem siatkarskim na boiskach ligowych, gwarantujących możliwość zgłoszenia drużyny do udziału w profesjonalnych rozgrywkach.  
W dniu 15 września 2010 r. po wcześniejszym zarejestrowaniu zawodników i otrzymaniu licencji klubowej, potwierdzono udział drużyny pod nazwą  SPAR GŁOGOVIA  /w nazwie sponsor tytularny-wspierał zespół przez kolejne trzy sezony/ w  rozgrywkach  IV Ligii Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Jednocześnie założono, że celem tej drużyny przy pozyskanych środkach finansowych  i sponsorach, jest awans do III ligii już w pierwszym sezonie rozgrywkowym.
Trenerem zespołu został Tomasz Jendryassek /b. zawodnik pierwszoligowych drużyn, posiadający również doświadczenia trenerskie z zespołami szczebla centralnego/, kierownikiem sekcji Zbigniew Piekarz, który tworzył zespół, organizował wstępny nabór i selekcję zawodników.

Startując jako beniaminek IV ligii Głogovia była rewelacją rozgrywek, wygrała wszystkie 18 meczów bez straty punktu, została mistrzem ligi i awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej.  
Na koniec tego sezonu „GŁOGOVIA” rozegrała ponadto dwa spektakularne mecze sparingowe z przebywającymi na zgrupowaniach w Kielnarowej reprezentacjami:  8 marca 2011 r. z reprezentacją juniorów Norwegii oraz w dniu 22 czerwca 2011 r.z pierwszą reprezentacją Algierii.

W sezonie 2011/2012  kolejny bardzo dobry sezon Głogovii i wywalczenie w rozgrywkach III ligi wicemistrzostwa /II m. po fazie zasadniczej, 10 zwycięstw i 4 porażki/ i udział w barażach o II ligę. Tytuł wywalczony został w trakcie dwóch turniejów finałowych rozgrywanych  w dn. 10-12 lutego 2012 r. w Głogowie Młp. oraz w dn. 24-26 lutego 2012 r. w Rakszawie. Głogovia w 6 rozegranych meczach odniosła 4 zwycięstwa i poniosła 2 porażki, w tym ze zdobywcą mistrzostwa Anilaną Rakszawa i trzecim zespołem tego turnieju Brzozovią Brzozów.

Walkę o II ligę stoczyła w Łodzi w dniach 9-11.03.2012 r., gdzie w turnieju półfinałowym przegrała mecze z w stosunku 1:3 z gospodarzami rozgrywek AKS Uniwersytet Łódzki, LKS-em „Kłos” Olkusz i MTS Winner Czechowice Dziedzice, płacąc frycowe za brak doświadczenia w rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim.

W sezonie 2012/2013 po rozegraniu 18 meczów rundy zasadniczej Głogovia sklasyfikowana została na szóstym miejscu co zagwarantowało jej utrzymanie w lidze, nie uprawniło jednak do dalszej gry o mistrzostwo w turniejach finałowych. W tych meczach Głogovia odniosła 8 zwycięstw, zdobywając 21 punktów /4 wygrane we własnej hali i 4 na wyjeździe/ oraz poniosła 10 porażek /5 we własnej hali i 5 na wyjazdach/.

Sezon 2013/2014 – to kolejny sukces drużyny, wicemistrzostwo III ligi i  możliwość udziału w turnieju półfinałowym o awans do II ligi ! Drugie miejsce po fazie zasadniczej dało nam prawo organizacji jednego z dwóch turniejów finałowych, który w dniach 7-9 marca 2014 r. rozegrany został w hali ZS w Głogowie Młp. Drugi w dniach 21-23 marca odbył się w Niechobrzu, gdzie swoje mecze rozgrywa Lubcza Racławówka. Obydwa turnieje cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców, wiele spotkań było bardzo dramatycznych, stojących na bardzo wysokim poziomie. Losy mistrzostwa i kolejnych miejsc roztrzygały się w ostatnich meczach i setach. Nasz zespół wygrał 4 z 6 meczów finałowych i został wicemistrzem, przegrywając mistrzostwo z UKS Tęcza Sędziszów Młp. gorszym stosunkiem setów. W tym sezonie od II rundy w  barwach Głogovii wystąpił Stanisław Pieczonka czołowy zawodnik wielu  polskich i zagranicznych klubów.  W swojej karierze grał m.in. w takich zespołach jak Morze Szczecin, Czarni Radom, Delekta Bydgoszcz, Toulouse Volley-Ball. Wychowanek SMS-u Rzeszów. W 2004 roku grając w Resovii wywalczył z nią awans do ekstraklasy, a w 2006 roku 5. miejsce w lidze.
Na turnieju półfinałowym o awans do II ligi, który rozegrany został w dniach 11-13 kwietnia w Olkuszu, Głogovia trafiła na trudnych  rywali, drużyny z tradycjami siatkarskimi oraz doświadczeniami w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Nasz zespół zagrał w grupie VII z LKS Kłos Olkusz - mistrzem województwa małopolskiego oraz z SK Górnik Radlin wicemistrzem woj. śląskiego , a także triumfatorem województwa opolskiego LMKS Piast Gorzów Śląski.  Ostatecznie w turnieju tym  Głogovia zajęła trzecie miejsce wygrywając 3:1 z Piastem Gorzów Śląski, przegrywając  po zaciętych i dramatycznych spotkaniach po 1:3 z Olkuszem i Radlinem i odpadła z dalszych rozgrywek.
Do kolejnego piątego już sezonu tj. 2014/2015 siatkarze Głogovii przystąpili ponownie z aspiracjami odegrania czołowego miejsca w III lidze, do czego uprawnia ich skompletowana na ten sezon kadra zawodników. Trenerem drużyny jest Tomasz Jendryassek prowadzacy ją z sukcesami od chwili powstania sekcji.

Oprac. Z.Piekarz

 

Facebook

Reklama

Ostatnie spotkanie

Głogovia Głogów Małopolski Sokół Sieniawa
Głogovia Głogów Małopolski 1:6 Sokół Sieniawa
2018-06-23, 13:00:00
     

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Wyniki

Ostatnia kolejka 34
LKS Pisarowce 2:2 Ekoball Sanok
Piast Tuczempy 3:0 Głogovia Głogów Małopolski
Sokół Sieniawa 3:2 Sokół Nisko
Unia Nowa Sarzyna 2:6 Wisłok Dębica
KS Wiązownica 4:2 Izolator Boguchwała
Rzemieślnik Pilzno 7:1 Polonia Przemyśl
Błękitni Ropczyce Cosmos Nowotaniec
Granica Stubno 0:1 Wisłok Strzyżów
Igloopol Dębica 1:1 Wisłok Wiśniowa

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 35

Losowa galeria

Turniej finałowy 2014 - 6
Ładowanie...

Zegar

Logowanie

Wyszukiwarka