statystyki szczegółowe

Aktualności

W obronie 2. miejsca..

• autor: glogovia, 2012-01-16 16:31

W piątek 13. stycznia siatkarze „Głogovii” rozegrali awansem mecz w Niebylcu pokonując miejscowy SMS „NEOBUS” 3:0, w setach 25:21, 25:21, 25:19 i pozostają  wiceliderem III ligi. ”NEOBUS” jest groźnym zespołem, który w tym sezonie wygrywał już z faworytami rozgrywek. Dlatego trener Jendryassek na przedmeczowej odprawie apelował o pełne zaangażowanie i koncentrację w grze, tym bardziej że nasza drużyna  przystąpiła do tego spotkania bez etatowego libero - Mirosława Wilka / kontuzja na ostatnim treningu eliminuje go z gry do końca sezonu /, z Marcinem Środą na tej pozycji. Pierwszy set lepiej zaczęli gospodarze prowadząc 8:7, a nawet 16:10 grając wyjątkowo skutecznie w ataku i dobrze w przyjęciu. Po przerwie na żądanie trenera Jendryasska zaczęliśmy odrabiać straty, a dobre zagrywki Rafała Mardonia oraz blok Grzegorza Denegi doprowadziły do remisu 19:19. Zespół złapał swój rytm gry i zakończył seta do 21.

W II secie trwała wyrównana walka, raz prowadził „NEOBUS” raz „Głogovia” /5:4, 9:10, 17:19 /, ale końcówka znowu należała do naszej drużyny i set został ponownie wygrany do 21.
W secie III „Głogovia” od początku przejęła inicjatywę i kontrolowała grę, kapitalnie rozgrywał Mateusz Skarbowski, który co rusz uruchamiał naszych środkowych i posyłał szybkie piłki na skrzydła, gdzie nasi skrzydłowi i atakujący mieli już ułatwione zadanie. Kilka efektownych piłek po zgubieniu bloku przez rozgrywającego skończył Rafał Mardoń / bardzo skuteczny w tym spotkaniu / i pewne zwycięstwo naszego zespołu dające jej cenne 3 pkt. Ostatnie dwa mecze w rundzie zasadniczej siatkarze „Głogovii” rozegrają z mocnymi zespołami Sanoka /dom / i Brzozowa /wyjazd /, a ich wyniki zdecydują o 2. i dalszych  miejscach tych drużyn w tabeli. Ostatecznie do  walki o miejsca premiowane udziałem w turniejach kwalifikacyjnych o wejście do II ligi przystąpią 4 pierwsze zespoły.