Maciej Burza w encyklopedii Głogovii..

• autor: glogovia, 2012-06-01 17:49

Imię i nazwisko: Maciej Burza
Pozycja na boisku: napastnik
Numer na koszulce: 17
Data i miejsce urodzenia: 23.04.1980 r. Rzeszów
Wzrost: 178 cm
Waga: 78 kg
Zawód: technik mechanik
Stan cywilny: żonaty
Miejsce zamieszkania: Rzeszów
Kluby: Stal Rzeszów, Zelmer Rzeszów, LZS Zwięczyca, Motor  Boguchwała, Izolator Boguchwała, Jawor Krzemienica, Górnovia Górno, Głogovia Głogów Małopolski

Na nasze pytania Maciek Burza odpowiedział:

Czy możesz nam przybliżyć przebieg swojej kariery piłkarskiej?

Swoją  przygodę z piłką rozpocząłem w wieku ok. 9 lat. Pierwsze kroki stawiałem na murawie stadionu ZKS „Stal”  Rzeszów pod okiem trenerów Z. Gnidy oraz S. Skiby. Kolejnym klubem był "Zelmer” Rzeszów  i treningi u J. Domarskiego. Po kilkuletniej przewie powróciłem do „Stali” Rzeszów, skąd zostałem wypożyczony do klubu LZS Zwięczyca, gdzie opiekował się mną trener  S. Łyszczak. Tam zapuściłem korzenie na dłużej (kilka lat). Po rozwiązaniu  klubu wraz z ówczesnym trenerem przeszedłem do klubu „Motor” Boguchwała, a następnie do „Izolatora” Boguchwała,  gdzie ponownie spotkałem się  z trenerem Skibą, zastąpionym  później  przez trenera G. Opalińskiego. Po krótkim epizodzie w I drużynie „Izolatora” po raz kolejny rozpocząłem współpracę z trenerem Skibą, tym razem w klubie „Jawor” Krzemienica. Kolejnym miejscem był klub „Górnovia” Górno, tam drużynę prowadził trener Z. Napieracz, wraz z którym po jakimś czasie przeszedłem do klubu „Głogovia” Głogów Małopolski, gdzie gram trzeci już sezon.

Jesteś napastnikiem i strzelcem wielu bramek stąd pytanie o odpowiedzialność napastnika za ich zdobywanie?

Zawsze przed meczem staram się koncentrować na ostatnio ćwiczonych elementach, co dodaje mi pewności siebie w sytuacjach stresowych.  Odpowiedzialność za grę i wyniki dzielimy na wszystkich  zawodników i staramy się grać na 100 procent w każdym spotkaniu. Elementy jakie polecam, aby utrwalić sobie  radzenie  w trudnych sytuacjach bramkowych ,  to ćwiczenie sytuacji sam na sam z bramkarzem. Myślę, iż każdy z piłkarzy, który poważnie taktuje to co robi, czuje się odpowiedzialny za decyzje jakie podejmuje na boisku, bez względu na to, czy jest napastnikiem, obrońcą czy też pomocnikiem.

Jakie są Twoje przewidywania co do wyników drużyny w ostatnich meczach i końcową pozycję w ligowej tabeli sezonu 2011/2012?

Chciałbym, żeby drużyna odniosła zwycięstwo w każdym z meczów, który nas czeka         i mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Jesteśmy zgraną drużyną, która radziła sobie     w rożnych sytuacjach i przy odrobinie szczęścia  powinno być dobrze. Jeżeli chodzi o końcową pozycję w ligowej tabeli to liczę na 3. lub 2. miejsce. Szkoda, że straciliśmy tyle punktów u siebie, bo inaczej wyglądałaby tabela na koniec sezonu. Fajnie byłoby znaleźć się na 1. miejscu, ale i tak jest dobrze.

Co szczególnie interesuje i zajmuje Maćka Burzę?

Żona , której dziękuję za wyrozumiałość.

Dziękujemy i życzymy jak największej skuteczności w zdobywaniu bramek.

Głogovia - Korona 21.09.2014