statystyki szczegółowe

Aktualności

Głogovia-Brzozovia 3:2 ...

• autor: glogovia, 2012-10-28 11:50

Kolejne 2 punkty zdobyli siatkarze Głogovii wygrywając w tie-breaku z Brzozovią Brzozów 3:2, w setach 25:21, 23:25, 25:19, 24:26 i 15:10. To już trzecie z rzędu zwycięstwo naszych siatkarzy, którzy mogli zgarnąć pełną pulę / wygrana za 3 punkty /, jednak słabsze fragmenty gry w drugim i czwartym secie pozwoliły na ich wygranie naszemu przeciwnikowi.
Pewna wygrana pierwszego seta i prowadzenie w drugim 15:10, a potem okres gorszej gry naszego zespołu i goście wyrównują, wykazując jednocześnie więcej wyrachowania oraz zimnej krwi w końcówce seta wygrali go  do 23.
Początek trzeciego seta to walka punkt za punkt, jednak od jego połowy coraz lepsza gra naszego zespołu i po asie serwisowym Kamila Rzeźnika objęliśmy prowadzenie 18:15, następnie 20:16. Błędy w ataku Brzozovii i w końcówce efektowny blok Rafała Mardonia kończy seta.

Najbardziej dramatyczny i wyrównany był czwarty set, prowadzenie obejmował raz jeden raz drugi zespół, w połowie seta był remis 15:15. Kiedy Głogovia objęła prowadzenie 19:16 wydawało  się, że zwycięstwo za 3 punkty jest na wyciągnięcie ręki, ambitna pogoń przeciwnika i proste błędy naszego zespołu doprowadziły do wyniku remisowego 23:23. W tym momencie, przy zagrywce Marcina Środy sędzia dopatrzył się błędu (przekroczenie czasu na zagrywkę) i przyznał punkty przeciwnikowi. W grze na przewagi lepsza jest Brzozovia i wyrównuje stan meczu na 2:2.

W tie-breaku, podobnie jak w meczu z Duklą klasę pokazuje nasz zespół, który po prowadzeniu 5:2, 10:3, 14:9 pewnie wygrywa i inkasuje punkty w rozgrywkach III ligi.

Po meczu powiedzieli:

Trener Brzozovii Bernard Półtorak: Przegraliśmy z zespołem lepszym, dojrzalszym, który wykorzystał atrybuty własnych zawodników. Momentami był dobry mecz z długimi wymianami i obronami.

Kierownik drużyny Głogovii Zbigniew Piekarz: W przekroju całego spotkania na wyróżnienie zasługują Rafał Mardoń - perfekcyjne przyjęcie i skuteczny atak, Marcin Środa - równa i skuteczna gra w każdym elemencie oraz nasz młody 17-letni libero Przemysław Kozub, coraz lepiej poczynający sobie w rozgrywkach seniorskich.

W bieżącym sezonie w drużynie dokonane zostały poważne zmiany, w podstawowym składzie na pozycjach środkowych (przy kontuzji Grzegorza Denegi), libero występują z konieczności nowi zawodnicy ( w tym dwóch 17-latków). Stąd nasza gra nie zawsze jest jeszcze równa, zdarzają się przestoje, proste błędy, małe pole manewru ma trener. Widać to było wyraźnie w tym meczu, który powinniśmy wygrać za trzy punkty. Druga  wygrana w tie-breaku pokazuje jednak, że zespół ma potencjał i przy pełnej koncentracji, doświadczeniu starszych zawodników potrafi dobrze grać i wygrywać z najlepszymi. W tym sezonie liga jest bardzo wyrównana, co pokazują dotychczasowe wyniki i dlatego każda wygrana bez względu na jej wysokość jest cenna / przyp. na 4 mecze 3. zwycięstwo Głogovii /. Dobra atmosfera w zespole, zaangażowanie na treningach daje nadzieje, że zespół będzie coraz lepiej zgrany i jego forma sportowa ustabilizuje się na oczekiwanym wysokim poziomie.