statystyki szczegółowe

Aktualności

Żołynia zdobyta...

• autor: glogovia, 2012-12-16 20:47

W 10. kolejce / pierwszy mecz II rundy / rozgrywek III ligi  nasi siatkarze pewnie pokonali miejscowy zespół Tęczy Dom-Bud 3:0, w setach  26:24, 25:21, 25:18 rewanżując się za porażkę 1:3 we własnej hali. Tradycyjnie już, dobrze rozpoczęliśmy pierwszego seta obejmując prowadzenie 11:8, 17:13 ( punktowe zagrywki Tomka Środy ) oraz 24:20. W tym momencie za szybko uwierzyliśmy, że set się już zakończył i rywal wyrównał na 24:24. Jednak dwie udane akcje z naszej strony i zasłużenie wygrywamy seta. Bardzo dobrze rozpoczynamy również seta drugiego, prowadzimy 3:0, 12:9, 22:18 grając dobrze w każdym elemencie, a przeciwnik będąc pod presją wyniku popełnia błędy i oddaje seta do 21. Najbardziej wyrównany jest set trzeci, ale tylko w początkowej fazie, kiedy przegrywamy 2:5.
Od tego momentu ponownie przejmujemy inicjatywę, po asie Maćka Madeja zbliżamy się do rywala na 5:6, a następnie mozolnie odrabiamy straty i wychodzimy na prowadzenie 10:7, 14:11. Przy takim wyniku sędzia przyznaje nam punkt po błędzie dotknięcia siatki przez atakującego Tęczy, za chwilę zmienia jednak decyzję na korzyść przeciwnika. Spontaniczna reakcja naszego kapitana Mateusza Skarbowskiego kończy się żółtą kartką i dodatkowym punktem dla Żołyni.

Ta sytuacja nie deprymuje jednak naszego zespołu, wygrywamy kolejne akcje ( 19:15, 23:18 ), kontrolujemy grę do końca seta i wygrywamy  do 18. Zdecydowane zwycięstwo w tym spotkaniu, to efekt dobrej gry w przyjęciu i zagrywce ( na wyróżnienie zasługuje tu Tomasz Środa ) , a więc tych elementów, które Tomasz Jendryassek mocno akcentował na ostatnich treningach. Ważna, a może nawet kluczowa była jednak motywacja i chęć walki, z jaką zespół podszedł do tego spotkania i  stąd słowa pochwały powinni przyjąć: Mateusz Skarbowski (kapitan), Maciej Madej, Tomasz Środa, Rafał Mardoń, Grzegorz Denega, Paweł Dziadosz, Marcin Środa (libero) – pierwsza szóstka oraz Tomasz Jendryassek, Kamil Rzeźnik i Kamil Warzocha - zmiennicy.
Był to ostatni mecz w tym roku, a zdobyte trzy punkty / jakże ważne /  dają nam niezły układ w tabeli. Następny mecz rozegramy 12 stycznia 2013 r. z drużyną  ITS Anilana Rakszawa.