statystyki szczegółowe

Aktualności

Tort osłodził gorycz porażki...

• autor: glogovia, 2013-03-03 10:59

W ostatnim meczu rozgrywek III ligi siatkarzy zespół Głogovii przegrał z drużyną SST Lubcza Racławówka 1:3 / 20:25, 20:25, 26:24, 20:25 /.

Bardziej zdeterminowani rywale ( zwycięstwo dawało im II miejsce gwarantujące dalszą grę o mistrzostwo ligi i prawo organizacji jednego z turniejów finałowych ) od początku meczu przejęli inicjatywę obejmując bezpieczną przewagę / 5:10, 10:16 /, lepiej prezentując się przede wszystkim na zagrywce i w przyjęciu. Po bardzo dobrych zagrywkach Maćka Madeja i dobrej zmianie Marcina Środy poprawiamy jeszcze  wynik na 16:18,  ale w końcówce  popełniamy proste błędy i set pada łupem Lubczy. W secie drugim w miarę wyrównaną grę prowadzimy do stanu 11:12, później popełniamy błędy na zagrywce, goście odskakują na kilka punktów i wygrywają seta do 20. Najbardziej dramatyczny i wyrównany jest set trzeci, twarda walka w każdym elemencie, ryzykujemy zagrywką, notujemy remisy 4:4, 7:7, 11:11, 15:15 i wtedy,  podobnie jak w poprzednich setach przewagę uzyskuje przeciwnik 18:23, 19:24 i wydaje się, że jest "po meczu". Ale siatkówka to gra przewrotna, nieprzewidywalna, po kapitalnym fragmencie gry naszego zespołu, odrabiamy straty i po pojedynczym bloku Radka Godka doprowadzamy do remisu 24:24, wygrywamy kolejne dwie akcje i seta 26:24.

W secie czwartym wyraźnie podrażniony zespół z Racławówki dyktuje warunki gry, obejmuje prowadzenie 5:9, 9:16 i pomimo trzech kolejnych asów serwisowych naszego rozgrywającego Kamila Warzochy (18:22) pewnie wygrywa seta i cały mecz w stosunku  3:1. W tym meczu Głogovia  osłabiona brakiem trzech podstawowych zawodników Rafała Mardonia i Mateusza Skarbowskiego ( sprawy losowe ) oraz Tomasza Jedryasska ( kontuzja ) pozostawiła jednak dobre wrażenie, podejmując walkę z trudnym, wymagającym  rywalem.

Doceniając postawę naszych zawodników nie tylko w tym meczu, ale w przekroju całego sezonu Prezes Roman Ziemianin w imieniu Zarządu Klubu  podziękował  za występy w sezonie 2012/2013 i wręczył  kapitanowi drużyny Marcinowi Środzie okazały tort – słodki dodatek do słów uznania oraz  wdzięczności dla zawodników za wolę walki i godne reprezentowanie barw LKS „Głogovia”.

Trener gości – Pan Grzegorz Masłowski powiedział po meczu:

To był bardzo ważny mecz dla naszej drużyny. Musieliśmy go wygrać, aby zająć II miejsce w lidze i organizować we własnej hali jeden z turniejów kwalifikacyjnych. Obciążenie psychiczne dało znać w trzecim i czwartym secie. Dobrze grająca Głogovia doprowadzała do nerwowych koncówek, ale udało się nam się ostatecznie wygrać 3:1  i jesteśmy szczęśliwi. Drugie miejsce w lidze jest dużym sukcesem Lubczy Racławówka. Oceniając całą ligę należy podkreślić, iż rozgrywki stały na wysokim poziomie i praktycznie w każdym meczu nie było faworyta.
To dobrze, że rośnie poziom w III lidze i rozwija się IV liga. Jest to jeden z efektów dużego zainteresowania piłką siatkową w całym kraju, a zwłaszcza u nas na Podkarpaciu.