statystyki szczegółowe

Aktualności

Sporo emocji w głogowskiej hali...

• autor: glogovia, 2013-11-23 21:07

Dobre widowisko, niestety zakończone porażką naszych siatkarzy 2:3 ( 22:25, 25:13, 25:21, 18:25, 16:18 ) z outsiderem rozgrywek MKS MOSiR Jasło, oglądali kibice siatkówki w Głogowie Młp. Trwający ponad 2. godziny mecz stał na dobrym poziomie i obfitował w efektowne akcje, kapitalne obrony i skuteczne ataki. Po przegranym pierwszym secie, dwa kolejne pod kontrolą naszego zespołu i pewne wygrane do 13. i 21. Niestety MOSiR nie poddał się i grał coraz lepiej, prezentując niewiarygodną  skuteczność w ataku i utrzymując dobrą, agresywną zagrywkę. W tie-breaku walka rozgorzała na całego, żaden z zespołów nie odpuścił i gra toczyła się na styku 1-2 punktów. Przy zmianie boisk na prowadzenie 8:7 wyszli rywale. Później notowano remisy 11:11, 13:13, 14:14, 16:16, w końcówce więcej zimnej krwi zachował zespół z Jasła i skutecznym atakiem zakończył dramatycznego tie-breaka, wygrywając do 16.

Trener Tomasz Jendryassek tak skomentował sobotnie zawody:

Dzisiejszy mecz z drużyną z Jasła był jednym z najciekawszych w tym sezonie, zwłaszcza dla licznie zgromadzonych kibiców. Było w nim bardzo dużo długich wymian z soczystymi atakami i ich obronami. Nasza drużyna zaprezentowała się  poprawnie, jednak było to za mało, aby wygrać  z przeciwnikiem, który zagrał bardzo dobrze przede wszystkim w ataku na skrzydłach, gdzie miał znaczną przewagę.   Najpewniejszym punktem w naszej drużynie był Rafał Mardoń, który niestety w newralgicznych momentach meczu był osamotniony. Kluczowym momentem tego spotkania był początek czwartego seta, w którym oddaliśmy przeciwnikowi za darmo bardzo dużo punktów, co spowodowało, że do końca tego seta nie mogliśmy się podnieść i odrobić straty. Niestety do piątego seta podeszliśmy mając w głowach przegraną 4. partię, co spowodowało, że cały ten set przebiegał z lekką przewagą Jaślan. Dopiero w końcówce udało się nam doprowadzić do jednopunktowej przewagi, dzięki czemu mieliśmy 1. piłkę meczową, która niestety nie została wykorzystana. Drużyna z Jasła walczyła bardzo zaciekle do końca i zasłużenie wygrała to spotkanie.