statystyki szczegółowe

Aktualności

Hit kolejki dla Głogovii...

• autor: glogovia, 2014-01-26 09:20

W szlagierowym meczu 13. kolejki rozgrywek III ligi siatkarze Głogovii /2. miejsce w tabeli/ pokonali w Niebylcu drużynę Neobusu /3. miejsce w tabeli/ 3:0 / 29:27, 25:23, 25:17 /.

Przebieg meczu:

I set: od prowadzenia 4:3 rozpoczynają gospodarze, jednak po skutecznych atakach Maćka Madeja remisujemy 7:7. W dalszej części seta trwa wyrównana walka, kolejne remisy 16:16, 22:22. W końcówce na prowadzenie 24:23 wychodzą nasi siatkarze, jednak Neobus broni piłkę setową i zaczyna się gra nerwów. W grze na przewagi gramy skuteczniej i wygrywamy seta do 27.

II set: wyrównana gra , notujemy remisy 3:3, 11:11, 16:16, 22:22. Ponownie lepiej rozgrywamy końcówkę seta i kończymy go do 23 po dwóch kapitalnych obronach Tomka Środy i  kończących atakach   Staszka Pieczonki.

III set: rywal mocno podłamany, łatwo obejmujemy  prowadzenie 6:2, 10:5 i kiedy wydaje się, że kontrolujemy grę i zmierzamy po pewne zwycięstwo, wkrada nam się przestój i zespół z Niebylca po serii świetnych zagrywek,  odrabia  stratę / 10:11 /. Szybko poprawiamy jednak grę, wracamy na prowadzenie 16:13, 20:15, a Tomasz Środa / wyróżniający się zawodnik /  efektownym atakiem z sytuacyjnej piłki, kończy ten pojedynek.

Składy:

Neobus: Midura, Środa, M.Szaro, Znamirowski, Jakóbski, Denega, Machnica (L) oraz Kaniewski, Niedziałek, Marczak, M.Perłowski.

Głogovia: Mateusz Skarbowski, Maciej Madej, Arkadiusz Męczyński, Paweł Dziadosz, Rafał Mardoń, Tomasz Środa, Przemysław Marć (L), Przemysław Kozub (L) oraz Kamil Warzocha, Kamil Koniuszewski,  Stanisław Pieczonka i Radosław Godek  .

Sędziowali: Jakub Barć / I / Antoni Sadleja  / II /, Józef Baran  / sekretarz /

widzów:  ok. 60

W sobotę 1. lutego mecz na szczycie Głogovia -Lubcza Racławówka.

Zapraszamy kibiców i sympatyków głogowskiej siatkówki do hali w Zespole Szkółw Głogowie Młp.