statystyki szczegółowe

Aktualności

Lubcza zdobyta w Niechobrzu...

• autor: glogovia, 2015-01-20 09:35

Po dramatycznym meczu nasi siatkarze wygrali w Niechobrzu z zespołem  SST Lubcza Racławówka 3:2 w setach (20:25, 17:25, 25:22, 25:23, 22:20). Lepiej ten mecz rozpoczęli gospodarze, którzy pewnie wygrali dwa pierwsze sety, prezentując twardą i skuteczną grę. W naszym zespole zawodziła mocna zazwyczaj zagrywka oraz  przyjęcie. Słabo weszliśmy również w trzeci set, przegrywając już 1:5. Jednak dobra gra w ataku Michała Kazały i Rafała Mardonia oraz poprawa przyjęcia, pozwoliła szybko odrobić straty i doprowadzić do remisu 5:5, później 13:13, 17:17.

W końcówce odskakujemy na 18:15 i 22:18 i pewnie wygrywamy do 22. W kolejnej partii zaczynamy od prowadzenia 5:3, jednak znowu pojawiają się błędy w przyjęciu i rywale remisują 8:8, a następnie wychodzą na prowadzenie 15:10, 18:15. Po asie Rafała Mardonia zmniejszamy straty 16:18, po ataku Michała Kazały notujemy remis 21:21, 23:23. Kolejny kapitalny atak Rafała i prowadzimy 24:23, a efektowną kiwką kończy wydawałoby się przegranego już wcześniej seta Kamil Kalandyk. Nie sztuką jest jednak wygrywać kiedy gra się dobrze, sztuką jest wygrać kiedy gra się źle lub kiedy gra nie zawsze dobrze się układa. Jednak prawdziwe emocje były dopiero przed nami, tie-break to prawdziwy horror. Od prowadzenia 2:0 i 3:1 zaczyna Lubcza, po zmianie stron utrzymuje przewagę dwóch punktów 8:6, sędzia "puszcza" podwójną piłkę gospodarzom i przegrywamy 12:10. Jednak nasi się nie poddają i po bloku Rafała Mardonia i Tomka Jendryasska remisujemy 12:12. Gramy wspaniale, nie mylimy się w żadnym elemencie, opłaca się ryzyko (dwie przesunięte krótkie w wykonaniu zmienników Kamila Kalandyka i Trenera Tomka Jedryasska, którzy w V secie zmienili odpowiednio Mateusza Skarbowskieo i Pawła Dziadosza). Obydwa zespoły mają piłki meczowe, więcej zimnej krwi wykazuje jednak Głogovia i po pasjonującej końcówce wygrywa seta do 20 inkasując dwa punkty na bardzo trudnym terenie przeciwnika. Brawa dla całego naszego zespołu za ambicję, wiarę w zwycięstwo  i walkę do ostatniej piłki. Każdy z zawodników miał ważny udział w tym zwycięstwie, świetne zmiany dawali rezerwowi w tym meczu.

Składy zespołów :

LUBCZA: Sowa, Fedko, Masłowski P. (c), Kąkol, Hołobut, Kuśnierz, Marć (libero) oraz Świst, Bryliński, Puskarz, Koniuszewski, Dziedzic, Trenerzy: Masłowski G., Tereszkiewicz

GŁOGOVIA: Skarbowski (c), Kazała, Mardoń, Dziadosz, Gaweł, Bachórz, Kozub (libero) oraz Kalandyk, Jendryassek, Madej, Środa, Trenerzy: Jednryassek, Piekarz

Sędziowali: Mateusz Górnicki i Andrzej Charzewski (Strzyżów)