statystyki szczegółowe

Aktualności

Trzy punkty jadą do Niebylca !

• autor: glogovia, 2015-01-26 15:28

Nasi siatkarze w 13. kolejce III ligi siatkówki mężczyzn przegrali we własnej hali  z SMS NEOBUS RAF-MAR Niebylec w stosunku 0:3 (23:25, 19:25, 19:25). Początek meczu nie wskazywał na gładką przegraną naszego zespołu. Zaczęliśmy dobrze od prowadzenia 2:0, 8:3, dobrze zagrywamy, skutecznie kończymy kontry. Jednak popełniamy kilka prostych błędów na siatce, atakujemy w aut, na zagrywce  dwa asy serwisowe posyła Grzegorz Denega (były nasz zawodnik) i rywal obejmuje prowadzenie 10:9. Przy stanie 11:13 trener Tomasz Jendryassek dokonuje zmiany rozgrywającego, za Mateusza Skarbowskiego na boisko wchodzi Kamil Kalandyk.

Doprowadzamy do remisu 13:13, jednak Neobus ponownie nam odskakuje na 14:16, 19:21. Po pojedynczym bloku Rafała Mardonia zbliżamy się do przeciwnika na jeden  punkt 21:22, 23:24, jest nadzieja, przegrywamy jednak ostatnia piłkę i seta. Kolejne sety zaczynamy bardzo źle od wysokiego prowadzenia gości, odpowiednio 1:6 i 4:7, gramy na zaciągniętym hamulcu, mało agresywnie, nie mamy pomysłu na grę, nie pomagają zmiany dokonywane przez trenera. Niebylec natomiast gra równo i dobrze w każdym elemencie, kapitalnie broni kilka naszych ataków. W naszym zespole nie wystarcza dobra gra wyróżniającego się Rafała Mardonia, pozostali zawodnicy jakby zatracili charakteryzującą nas w poprzednich meczach determinację i wiarę w zwycięstwo. Przegrywamy sety do 19 z drużyną dzisiaj lepszą, kandydującą do walki o czołowe miejsca w tych rozgrywkach. My utrzymujemy 4. miejsce ale goniąca nas Lubcza Racławówka zrównuje się z nami punktami.

Składy zespołów :

GŁOGOVIA: Skarbowski (c), Kazała, Mardoń, Dziadosz, Gaweł, Bachórz, Kozub (libero) oraz Kalandyk, Jendryassek, Madej, Środa, Trener: T. Jednryassek

Neobus: Mi.Środa, Podulka, Denega, Wąsowicz, Ma.Środa (K), Jakóbski, Machnica (L) oraz Paszek, Wielgosz, Zieliński, Znamirowski, Zając, Trener : Krzysztof Frączek

Sędziowali: Łukasz Lemiech, Mirosław Moździoch, Andrzej Kawa