statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

Dec i spó³ka rozstrzelali Wis³ok Strzy¿ów

• autor: glogovia, 2015-09-08 17:17

W pi±tej kolejce ligi okrêgowej G³ogovia pokona³a na trudnym terenie w Strzy¿owie miejscowy Wis³ok 5-2 (3-2). Bohaterem spotkania zosta³ Mateusz Dec, który zdoby³ dwie bramki i zaliczy³ równie¿ dwie asysty, a wspomagali go dzielnie Bartosz Bere¶, Artur Kad³ubkiewicz i Kamil Kawa strzelaj±cy pozosta³e bramki dla G³ogovii. Ju¿ w 2 minucie spotkania Bero po solowym rajdzie wy³o¿y³ pi³kê Decykowi, który z najbli¿szej odleg³o¶ci rozpocz±³ swój popis. Gospodarze wyrównali w 12 minucie po piêknym strzale z 25 m w okienko Warcho³a. W 16 minucie kapitalnym prostopad³ym podaniem Dec zrewan¿owa³ siê Beresiowi i Bartek po miniêciu bramkarza odzyska³ prowadzenie dla naszej dru¿yny, które trwa³o tylko minutê. Adamczak wykorzysta³ b³±d sêdziego i strzeli³ bramkê ze spalonego.

By³a 17 minuta spotkania i 2-2, zanosi³o siê na kanonadê strzeleck± obu dru¿yn, tym bardziej, ¿e w 21 minucie spotkania sfaulowany zosta³ w polu karnym Mateusz Dec. Sam poszkodowany przegra³ jednak pojedynek z bramkarzem Wis³oka, który obroni³ strza³ z 11 m naszego snajpera. Ta sytuacja nie za³ama³a Matiego i w 44 minucie zrewan¿owa³ siê bramkarzowi gospodarzy ustalaj±c wynik spotkania do przerwy na 3-2. W miêdzy czasie w 37 minucie za próbê wymuszenia rzutu wolnego drug± ¿ó³t± kartkê, a w konsekwencji czerwon± dosta³ zawodnik Wis³oka. W 52 minucie Artur Kad³ubkiewicz przedar³ siê pomiêdzy obroñcami i strza³em w d³ugi róg zdoby³ czwartego gola dla G³ogovii. W 67 minucie gospodarze stworzyli bardzo niebezpieczn± okazjê pod nasz± bramk± ale Kamil Romanow odbi³ instynktownie pi³kê po strzale napastnika Wis³oka. Gospodarze mieli pretensje do sêdziego, domagaj±c siê rzutu karnego za rzekome zagranie pi³ki rêk± przez naszego zawodnika. Najbardziej protestuj±cy zawodnik za obra¿anie arbitra dosta³ czerwon± kartkê i Wis³ok gra³ w 9. Wynik spotkania ustali³ piêknym strza³em z 20 metrów Kamil Kawa. Kapitan naszej dru¿yny wraca do formy do jakiej przyzwyczai³ g³ogowskich kibiców, których nie zabrak³o w Strzy¿owie. Pi³karze Trenera Krzysztofa Koraba rozegrali najlepszy mecz w tym sezonie i zas³u¿enie wywie¼li 3 punkty z gor±cego Strzy¿owa. W tym miejscu nale¿y wspomnieæ o niesportowym zachowaniu trenera Gospodarzy Jacka Klisiewicza, który obra¿a³ nasz± ekipê, ubli¿a³ sêdziom oraz podjudza³ pijanych kibiców Wis³oka. Sêdzia spotkania dopiero w 65 minucie zdecydowa³ siê wys³aæ go na trybuny. Po meczu grupa kibiców Wis³oka zgromadzi³a siê pod pokojem sêdziowskim, chc±c wymierzyæ sprawiedliwo¶æ arbitrom, a pi³karze, trenerzy oraz kibice G³ogovii udali siê do pobliskiej ¯arnowej, gdzie uczcili pi±te zwyciêstwo w sezonie i utrzymanie pozycji lidera.

W najbli¿szy weekend w meczu 6 kolejki do G³ogowa przyjedzie Dynovia Dynów. Mecz ten odbêdzie siê wyj±tkowo w sobotê 12 wrze¶nia o godzinie 17.00.