Aktualności

Siatkarze Głogovii z kompletem zwycięstw po rundzie...

• autor: glogovia, 2016-03-21 20:27
Siatkarze Głogovii z kompletem zwycięstw po rundzie zasadniczej !!!

Świetną postawę w tym sezonie potwierdzili nasi siatkarze w ostatniej 18. kolejce kończącej sezon zasadniczy rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn, pokonując pewnie Spartakusa Adamówka 3:1. Mecz był interesującym widowiskiem, obydwa zespoły grały odważnie w ataku, ryzykownie na zagrywce. Nasz zespół bardzo dobrze prezentował się w dwóch pierwszych setach, w których pokazał szybką  i urozmaicona siatkówkę popartą świetną zagrywką. W kolejnej partii jesteśmy świadkiem najbardziej wyrównanej gry, notujemy remisy ( 5:5, 12:12, 18:18 ), ładne akcje przeplatamy jednak prostymi błędami. Rywal wykorzystuje naszą słabszą dyspozycje, nabiera impetu, wychodzi na prowadzenie 19:21, 21:24 i zasłużenie wygrywa seta. W ostatniej odsłonie wychodzimy na prowadzenie 4:1, ale Spartakus się nie poddaje i doprowadza do remisu 8:8. Przy gorącym dopingu kibiców i bloku Pawła Dziadosza odzyskujemy prowadzenie 11:9, trwa wyrównany fragment seta (15:12, 17:15 ), w końcówce górę bierze nasze doświadczenie, dobrze prowadzi grę nasz rozgrywający Michał Środa i on też kończy ostatnią piłkę meczu.

Głogovia jako jedyny zespół zakończył tą fazę rozgrywek bez porażki. Teraz czekają nas dwa turnieje finałowe o mistrzostwo ligi z udziałem czterech najlepszych zespołów. Pierwszy z nich za dwa tygodnie w Racławówce, drugi w dniach 8-10 kwietnia w Głogowie Młp. w nowej, kameralnej hali sportowej SLO. Zapraszamy!

GŁOGOVIA: Maciej Madej, Bartosz Pępek, Piotr Świst,  Grzegorz Mańko, Michał Środa, Paweł Dziadosz, Tomasz Środa (L) oraz Mateusz Skarbowski (K), Maciej Świst

Trener: Tomasz Jendryassek /grający/