Zwycięstwo na inaugurację

• autor: glogovia, 2016-03-29 18:58

W Wielką Sobotę piłkarze Głogovii rozpoczęli rundę wiosenną pojedynkiem z LKS Trzebownisko. Mimo,że przeciwnik zajmuje miejsce w środku tabeli, to zawsze pierwszy mecz rundy jest niewiadomą. W składzie Głogovii na boisko wybiegł jeden debiutant Norbert Opoń, który zagrał bardzo dobre zawody, zarówno w ataku jak i w obronie. Spotkanie zaczęło się od zdecydowanej przewagi gospodarzy, w pierwszych 10 minutach kilka rzutów rożnych, niecelne strzały i dobra postawa bramkarza gości nie przełożyła się na zmianę wyniku. W 15 minucie Gieksa dopięła swego i po świetnym podaniu z głębi pola, snajper wyborowy Głogovii Mateusz Dec ze stoickim spokojem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kilka minut po tej akcji oko w oko z bramkarzem Trzebowniska stanął Artur Kadłubkiewicz, który zamiast strzelać niecelnie podawał do Deca i szansa na podwyższenie wyniku przepadła. Grząskie boisko i mocno padający deszcz sprawiał sporo kłopotu piłkarzom i sporo było nie dokładności i chaosu na boisku. Na przerwę Głogovia schodziła z prowadzeniem 1-0. Obraz gry w drugiej połowie nie wiele się zmienił, dominowała walka w środku pola, pomocnikom Głogovii brakowało tzw.ostatniego podania, a kilka razy była szansa wypuszczenia Deca, czy Kawy w sytuacje bramkowe. Goście mimo ambitnej postawy nie zagrozili poważnie naszej bramce.

W 72 minucie drugą bramkę  strzelił Kamil Kawa, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem, ustalając tym samym  wynik meczu. Tym samym Głogovia dopisuje trzy punkty do swojego dorobku.

Głogovia - LKS Trzebownisko 2-0 (1-0) 1-0 Mateusz Dec 15min 2-0 Kamil Kawa 72 min

Skład Głogovii: Romanow-Kłak, Rzucidło,Wiącek, Wisz, Jaśkiewicz (86Siudy),Opoń, Bereś, Kadłubkiewicz (82 LInek), Dec (73 Grygiel), Kawa (89 Bednarz).

Po meczu dotarła do nas informacja o tragicznym w skutkach wypadku samochodowym,w którym śmierć poniosło pięciu piłkarzy trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska. Zarząd LKS Głogovia pragnie złożyć rodzinom ofiar tragicznego wypadku  wyrazy głębokiego współczucia z powodu straty swoich bliskich.

Turniej finałowy 2014 3