statystyki szczegółowe

Aktualności

Głogovia wygrywa w tie-breaku, ale traci punkt !!!

• autor: glogovia, 2016-11-28 15:21

W sobotnim meczu III ligi siatkówki mężczyzn nasi siatkarze podejmowali piąty zespół tych rozgrywek UMKS Spartakus Adamówka i pokonali go 3:2. Zdecydowanie wygrany pierwszy set do 16. uśpił naszą drużynę, która za wcześnie uwierzyła w łatwe i szybkie zwycięstwo. W drugiej i trzecie partii Spartakus wrócił do gry, przejął inicjatywę i dyktował warunki, prezentował skuteczną i efektowną grę w ataku. W naszym zespole mnożą się proste, niewymuszone błędy, mamy kłopoty z wyprowadzeniem regularnych i skutecznych akcji. Trener stara się przerwać dobrą passę rywala, bierze czasy, motywuje zespół do gry, wprowadza na boisko wracającego po kontuzji atakującego Maćka Madeja. Symptomy poprawy gry rysują się w końcówce trzecie partii, w której odrabiamy 6. punktową stratę i zbliżamy się do przeciwnika na 2. oczka (20:22). Nie wykorzystujemy jednak szansy na odwrócenie losów tego seta, popełniamy błędy mając piłkę po naszej stronie i również tą odsłonę wygrywa Adamówka.

Nasz zespół ma jednak charakter i zdeterminowany rozpoczyna 4. seta, w którym obejmuje prowadzenie 4:1, 9:5, 13:10. W tej części spotkania świetnie spisuje się nasz grający trener Jakub Woś, w ataku wspierają go Maciek Madej i Piotrek Świst, na środku bloku wyróżnia się Paweł Dziadosz. Łapiemy swój rytm gry, unikamy błędów i pewnie wygrywamy tego seta do 19. Emocji nie brakuje też w tie-breaku, w którym toczy się wyrównana walka 2:2, 5:5, przy zmianie stron obejmuje prowadzenie 8:6. W tym fragmencie gry ważne punkty dodaje nasz środkowy Grzesiek Denega, kończy dwie krótkie piłki (9:7, 10:8) i blokuje na 14:13. W nerwowej końcówce przyjezdni popełniają błędy i Gieksa odnosi ciężko wywalczone, 7. zwycięstwo w tym sezonie. Za tydzień w 9. kolejce wyjeżdżamy do liderującej Klimy Błażowa, gdzie czeka nas bardzo trudny pojedynek.

LKS GŁOGOVIA - UMKS Spartakus Adamówka 3:2 (25:16, 18:25, 22:25, 25:19, 15:13)

GŁOGOVIA: Kamil Kalandyk, Mateusz Skarbowski (K),Jakub Woś, Grzegorz Denega, Piotr Świst, Paweł Dziadosz, Przemysław Kozub (L) oraz Maciej Madej,

Trener /grający/: Jakub Woś

SPARTAKUS: S.Popik, M.Krawiec, M.Kamiński, T.Krawiec, M.Grasza, Ł.Miłosz (K), N.Kubrak (L) oraz A.Grasza, P.Igras, B.Skromak, G.Rusin

Trener /grający/: Artur Grasza

Sędziowie: Michał Kazała, Tomasz Napieralski, Anna Kogut /sekretarz/

Widzów: ok. 40