statystyki szczegółowe

Aktualności

Siatkarze wrócili na ścieżkę zwycięstw !!!

• autor: glogovia, 2016-12-12 13:43

Głogovia w meczu wyjazdowym z TKS Żagiel Radymno odniosła przekonujące zwycięstwo 3:0 i umocniła się na 3. miejscu w tabeli III LM. Głogowianie szybko wyciągnęli wnioski po przegranym meczu z liderem tych rozgrywek Klimą Błażowa i w konfrontacji z dzisiejszym przeciwnikiem pokazali, że potrafią grać w siatkówkę i nie przypadkowo zajmują jedno z czołowych miejsc w tabeli. Nasza drużyna bardzo dobrze weszła w ten mecz obejmując prowadzenie (15:10, 20:13) grając stabilnie i pewnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Seta, wygranego do 14. efektownym atakiem kończy Maciej Madej. Skoncentrowani i świetnie dysponowani rozgrywamy również drugą partię, kontrolujemy grę, prowadzimy (9:7, 16:10). Gospodarze próbują nawiązać walkę, nieźle bronią, ryzykują na zagrywce i poprawiają wynik (18:22, 20:22), ale w końcówce gramy skutecznie w bloku, dobrze zagrywamy i po serii 3 punktów kończymy seta, wygraną do 20. Nie zwalniamy tempa również w secie trzecim, po serii kapitalnych zagrywek i dwóch asach serwisowych Piotra Śwista /wyróżniający się zawodnik w tym meczu/ prowadzimy 8:2. W kolejnym fragmencie tego spotkania wygrywamy bardzo długą wymianę (11:7), po kapitalnej obronie Maćka Madeja i wyprowadzonej kontrze powiększamy przewagę (15:8). Wydaje się, że jest po meczu, ale radymnianie rzucają wszystko na jedną szalę, dobrze gra ich kapitan M.Smelik (as serwisowy 15:16) i mozolnie odrabiają straty, doprowadzają do remisów (17:17, 19:19). Kiedy obejmują pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie 21:20, nasz trener Jakub Woś bierze czas. Przekazane uwagi i ostra reprymenda przynosi skutek, nasi zawodnicy wygrywają kolejne 4. akcje i cały mecz 3:0.

W tym meczu na pochwałę zasługuje cały zespół, który konsekwentnie realizował założenia przedmeczowe, minimalizował własne, nie wymuszone przez przeciwnika błędy. Zdecydowanie lepiej od rywala zagraliśmy w elemencie przyjęcia co pozwoliło naszemu rozgrywającemu Kamilowi Kalandykowi grać urozmaiconą i skuteczną siatkówkę.

TKS ŻAGIEL Radymno – GŁOGOVIA Głogów Młp.      0:3 (14:25, 20:25, 21:25)

Żagiel: Smelik (C), Smoliński, Wilk, Jurczyński, Witko, Fil, Pilch (libero), Rolewski (libero) oraz Osetek, Młynarski, Chomik, Naspiński

Trener: Marek Stokłosa

GŁOGOVIA: K.Kalandyk, P.Dziadosz, P.Swist, J.Woś, M.Gaweł, M.Madej, P.Kozub (L), oraz Skarbowski (c), M.Rutkowski

Trener (grający): Jakub Woś

Sędziowali: Mirosław Ludera i Mirosław Moździoch, sekretarz Bartłomiej Bembenek

Kolejne spotkanie nasi siatkarze rozegrają we własnej hali w dniu 17. grudnia (sobota) godz. 17:30 (ostatnie w tym roku) z zespołem MKS WISŁOK Strzyżów. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!