statystyki szczegółowe

Aktualności

W pojedynku w Oleszycach lepsi głogowianie !!!

• autor: glogovia, 2017-02-14 18:59

Głogovia po 15. kolejce III LM i zwycięstwie w wyjazdowym meczu w Oleszycach 3:0, umacnia się na trzecim miejscu w tabeli. Początek pierwszego seta należał do Czarnych, którzy po skutecznych atakach i błędach naszego zespołu wychodzą na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Nasz zespół gra ospale, mnożą się proste błędy w obronie, nie kończymy swojej pierwszej akcji czego efektem jest coraz wyższe prowadzenie miejscowych (15:8, 16:11). Przy stanie 15:8 trener Jakub Woś bierze drugi czas w tym secie, ostro motywuje do walki, wytyka błędy i mozolnie zaczynamy odrabiać straty. Po blokach naszych środkowych zbliżamy się do rywala (17:13), w ataku punktuje Maciek Madej (17:15). Kilka akcji wygrywają gospodarze (21:18), ale szybko doprowadzamy do remisu (21:21).

Gramy rozważnie, jesteśmy skuteczni na kontrze i zdobywamy cztery punkty z rzędu, głównie dzięki akcjom naszego przyjmującego Piotra Śwista. Drugą partię rozpoczynamy od remisu (3:3), szybko wychodzimy jednak na prowadzenie (9:6, 12:7), dobrze rozkłada atak Kamil Kalandyk, dużo gra przez środkowych. Po asie Grzegorza Denegi powiększamy przewagę (14:7), ten sam zawodnik dokłada ładny atak z krótkiej (19:14). Ostatnie fragmenty seta również należą do Gieksy, Oleszyce mają problemy w przyjęciu, popełniają błędy na siatce i przegrywają go do 20. Trzeci set to demolka zespołu Michała Gontarza, idziemy za ciosem (3:0, 9:5), po bloku Pawła Dziadosza (13:7). Gramy swobodnie i efektownie na siatce, funkcjonuje blok i przyjęcie. Przy stanie (14:8) w polu zagrywki pojawia się Piotrek Świst, rozgrywający znakomity mecz i staje się katem miejscowych. Wykonuje kolejnych 11. serwisów, które sieją spustoszenie w zespole po drugiej stronie siatki i kończy seta w tym ustawieniu. Taka seria zagrywek i wygrana w secie 25:8 jest rekordowa w tym sezonie na parkietach III ligi siatkówki mężczyzn.
Kolejne spotkanie nasi siatkarze rozegrają w dniu 18. lutego, godz. 17:00, we własnej hali z zespołem TKF ITS Anilaną Rakszawa. Mecz ten może mieć decydujący wpływ na układ pierwszej czwórki w tabeli ligowej. ZAPRASZAMY!!!

SSPS PBS CZARNI Oleszyce – GŁOGOVIA Głogów Młp. 0:3 (22:25, 20:25, 8:25)

CZARNI: Wnęk, Pytel (C), Mazur, Gontarz, Juźko, T. Sałek, Pizun (libero I), Czereba (libero II) oraz Harasymowicz, D.Sałek, Hamczura
Trener: Michał Gontarz /grający/

GŁOGOVIA: K.Kalandyk, P.Dziadosz, P.Świst, Skarbowski (C), G.Denega, M.Madej, P.Kozub (L), oraz J.Woś, P.Krzyśko, M.Gaweł
Trener: Jakub Woś /grający/